Na początku roku na półkach księgarni pojawią się nowe książki autorek, które na swoim koncie mają już niejeden bestseller. W ręce czytelników Agnieszki Lingas-Łoniewskiej trafi „Obiad z Bondem” – kontynuacja serii zapoczątkowanej „Kolacją z Tiffanym”. Natomiast podróżniczka i pisarka Beata Pawlikowska w książce „Stres. Sprawdzone sposoby na stres” podzieli się 102 metodami walki ze stresem. Obie autorki wezmą udział w spotkaniach z cyklu #premieraonline, podczas których opowiedzą o najnowszych tytułach.
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy.
Agnieszka Lingas-Łoniewska – czwartek, 14 stycznia, godz. 18:00
Jedna z najpoczytniejszych polskich autorek, Agnieszka Lingas-Łoniewska, nazywana przez wielbicieli swojej prozy Dilerką Emocji, powraca z najnowszą powieścią „Obiad z Bondem”. Empik zaprasza na rozmowę o nowej, pełnej skrajnych emocji książce, którą poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
„Obiad z Bondem” (Wydawnictwo Burda Książki) to kontynuacja nowej serii Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Książka opisuje losy Elizy, przyjaciółki Natalii znanej czytelnikom z „Kolacji z Tiffanym”. Kobieta zostaje sama w swoim wielkim przedwojennym mieszkaniu. I nawet byłaby z tego powodu zadowolona, gdyby nie fakt, że najprawdopodobniej padła ofiarą włamania… Elizie z pomocą śpieszy komisarz Jacek Granicki – zabójczo przystojny, o niewyparzonym języku i uroku Jamesa Bonda. Oboje mają już swoją – nie najszczęśliwszą – historię. On – niewyobrażalnie atrakcyjny i skryty. Ją życie nauczyło podchodzić do mężczyzn z lekkim dystansem. Starannie udają, że wcale im na sobie nie zależy. Jednak nagłe niebezpieczeństwo, w którym znajduje się Eliza, raptownie zmienia sytuację. Komisarz Granicki zrobi wszystko, by ratować ukochaną.
Beata Pawlikowska – piątek, 15 stycznia, godz. 18:00
Stres jest stanem nadzwyczajnej gotowości do poradzenia sobie z wyjątkowo dużym zagrożeniem. Tak dużym, że organizm w swoim normalnym, zrównoważonym stanie nie miałby wystarczającej mocy, żeby go skutecznie i definitywnie przezwyciężyć. Przełącza się więc w tryb awaryjny. Nie dlatego, żeby człowiek odczuwał dyskomfort, lecz po to, aby zmaksymalizować szansę na przetrwanie. Jednak przebywanie w tym stanie przez dłuższy czas może prowadzić do zaburzeń i poważnych schorzeń.
W swojej najnowszej książce „Stres. Sprawdzone sposoby na stres” (Wydawnictwo Edipresse Książki) Beata Pawlikowska wyjaśnia, na czym polega fizjologiczny i emocjonalny mechanizm powstawania stresu. Opowiada o ludziach spotkanych podczas dalekich podróży, od których wiele nauczyła się o radzeniu sobie z negatywnymi skutkami stanu gotowości. Czytelnik pozna 102 sposoby na łagodzenie niepożądanych efektów stresu w różnych życiowych sytuacjach – stojąc w korku na drodze, przed wystąpieniem publicznym czy mając trudności w pracy.