Zapraszamy na kolejne spotkania w gdańskim Empiku Galeria Bałtycka przy al. Grunwaldzkiej 141.
ALEKSANDRA DEJEWSKA - 26 lutego, godz. 18:00
„Bulimia. Moja historia choroby” (Wydawnictwo Pascal) to pierwsza książka dietetyczki, terapeutki zaburzeń odżywiania, która przez dziesięć lat zmagała się z bulimią i anoreksją bulimiczną. Historię swojej choroby zdecydowała się opowiedzieć w książce, aby m.in. pomóc ludziom z podobnymi problemami. Dzieli się w niej głęboką wiedzą na temat choroby i skutecznymi ćwiczeniami. Autorka całkowity dochód ze sprzedaży książki przekazuje na leczenie zaburzeń odżywiania. Prowadzi również fundację Aż Sobie Zazdroszczę, której celem jest pomoc osobom potrzebującym.
MARCIN MARGIELEWSKI - 29 lutego, godz. 16:00
Marcin Margielewski poznał człowieka, który przez większą część życia pracował na dworach saudyjskich władców. O tym, co widział opowiedział w pełnym emocji akcie oskarżenia. To historia księżniczek, które decyzją swoich ojców, braci i mężów, czyli najbogatszych mężczyzn świata, zostały skazane na to, by świat o nich zapomniał. Jak w XXI wieku kobiety giną bez śladu? Dlaczego nikt ich nie szuka? Czy kobieta może powiedzieć „nie”? „Zaginione arabskie księżniczki” (Wydawnictwo Prószyński i Media) to opowieść o bajkowym świecie, w którym jedna decyzja zmienia życie w koszmar.
JUSTYNA SUCHANEK („SUKANEK”) - 7 marca, godz. 15:00
Justyna Suchanek, znana jako „Sukanek” – youtuberka, influencerka, montażystka i fotografka. W 2014 r. utworzyła kanał na YouTubie, na którym publikuje vlogi, autorskie charakteryzacje oraz teledyski. W swoim cyklu „Szczerze o…” często porusza kontrowersyjne tematy, takie jak depresja, samobójstwo czy autodestrukcja. M.in. tym kwestiom jest poświęcona również jej książka pt. „Jak się nie zabić i nie zwariować” (Burda Książki). Opowiada w niej szczerze o dorastaniu w rodzinie z problemem alkoholowym, o swoich nastoletnich zmaganiach z depresją, próbach samobójczych, pobytach w szpitalach psychiatrycznych, autodestrukcyjnych myślach i uzależnieniu od miłości. A także o tym, jak dzięki pomocy terapeutów i samoświadomości uporządkowała swoje uczucia, zakończyła niezdrowe relacje i pokochała samą siebie. To również opowieść o tym, że warto prosić o pomoc i nigdy nie wolno rezygnować z samego siebie.
Kontakt dla mediów:
Agata Wolny
Walk PR
empik@walk.pl
tel. 573 001 885
Maja Walter
Koordynator ds. eventów, Empik
maja.walter@empik.com
tel. 603 117 020
Agata Wolny
Walk PR
empik@walk.pl
tel. 573 001 885
Maja Walter
Koordynator ds. eventów, Empik
maja.walter@empik.com
tel. 603 117 020