TOP 10 – audiobooki
Zestawienie otwiera „FAKAP”, czyli audioserial z udziałem aktorów komediowych młodego pokolenia oraz supergwiazd polskiego stand-upu, wyreżyserowany przez Krzysztofa Czeczota. Scenariusz napisany przez komika Juliusza Sipikę opiera się na bezkompromisowym, absurdalnym humorze i nawiązuje do korporacyjnej kultury pracy. W produkcję zaangażowana została śmietanka polskiej sceny stand-up.
Na drugim miejscu audiobook „Mocna więź” na podstawie powieści autorstwa Magdaleny Majcher. To inspirowana prawdziwą historią powieść o potędze matczynej miłości i o zbrodni prawie doskonałej. Trzecie miejsce wśród najpopularniejszych w marcu audiobooków zajął „Halny”, czyli debiut prozatorski Igora Jarka. Za tę głośną powieść o Nowej Hucie autor został m. in. laureatem Odkryć Empiku 2020 w kategorii literatura.
W podsumowaniu najpopularniejszych audiobooków nie mogło zabraknąć popularnych ostatnio poradników: „Czułej przewodniczki, czyli kobiecej drogi do siebie” Natalii de Barbaro, czy „Sztuki życia według stoików” Piotra Stankiewicza.
TOP 10 - e-booki
Na szczycie listy najpopularniejszych e-booków w marcu ponownie debiutancka powieść Sama Lloyda. „Schronisko” to mrożąca krew w żyłach historia zaginięcia utalentowanej nastoletniej szachistki, a zarazem jeden z najgłośniejszych zagranicznych thrillerów ostatnich lat.
Drugie miejsce wśród użytkowników Empik Go zajęły „Żelazne zasady” Agaty Polte czyli romans z mafią w tle. Z kolei Cora Reilly, do której często porównuje się Agatę Polte, zajęła trzecie miejsce z e-bookiem „Słodka pokusa”.
Literatura obyczajowa, w której wśród bohaterów nie brakuje gangsterów i członków mafii, zajmuje pozostałe pozycje w zestawieniu.
TOP 10 - podcasty
Numer jeden w zestawieniu zajmuje drugi sezon dostępnej jedynie w Empik Go serii specjalnej „Kryminatorium”, czyli najpopularniejszego podcastu w Polsce. Marcin Myszka w pasjonujący sposób przedstawia sprawy, które zszokowały opinię publiczną w XXI wieku. Brutalne zabójstwa, finezyjne intrygi, morderstwa z zimną krwią i meandry umysłu odpowiadających za nie psychopatów.
Drugie miejsce zajęły Magda Mołek i Joanna Keszka, czyli „Rozważna i Erotyczna”. Ich cotygodniowy podcast dotyczy różnych aspektów kobiecej seksualności. Miejsce na podium wywalczyła także Justyna Mazur i podcast „Piąte: Nie zabijaj”. „Droga po kres” to specjalna seria na wyłączność Empik Go, w której autorka przedstawia historie morderstw i tajemniczych zaginięć osób w podróży.
Podcasty o tematyce kryminalnej zdecydowanie dominują w TOP 10 marcowego podsumowania i tylko trzy produkcje innego rodzaju: „Pro100 Zmostu” (wiedza, fakty i ciekawostki), „Norma” (stand-up), „Jak uratować świat 2.0” (ekologia i przyszłość planety) zdołały się przebić do pierwszej dziesiątki.