TOP 10 – audiobooki
Numer jeden w podsumowaniu to, podobnie jak w maju, „Wilkołak”. Oryginalna produkcja Empik Go powstała na podstawie najnowszej powieści Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. W rolach głównych w serialu występują: Aleksandra Popławska, Cezary Pazura, Agnieszka Żulewska, Marcin Bosak oraz Krzysztof Zalewski.
Drugie miejsce w zestawieniu to fascynująca opowieść o życiu królowej polskiej gastronomii i jednej z najbardziej znanych Polek – Magdy Gessler. Audiobook „Magda. Autobiografia Magdy Gessler” (Biblioteka Akustyczna) czyta Anna Mucha, a autorzy zabierają odbiorców w emocjonalną podróż, w której szczęście miesza się z samotnością, zaufanie i wiara z naiwnością, a los bywa równie łaskawy, co okrutny.
Na miejscu trzecim „Misia i jej mali pacjenci” (Wydawnictwo Zielona Sowa). Seria książeczek o małej weterynarz, wśród których m.in. ”Niespodziewani goście”, ”Deszczowy pacjent”, ”Milusi uciekinier”, ”Nieoczekiwana przeprowadzka” czy ”Urodzinowa niespodzianka” nieustannie cieszy się powodzeniem wśród najmłodszych. Przygody Misi autorstwa Anieli Cholewińskiej-Szkolik, czyta Magdalena Wasylik.
TOP 10 - e-booki
Wśród najpopularniejszych e-booków w czerwcu nadal dominuje literatura kryminalna i obyczajowa. Na miejscu pierwszym Cora Reilly i jej „Złamana duma” (Wydawnictwo NieZwykłe). To trzeci tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych" i dwie rodziny mafijne, które nigdy nie będą już takie same.
Środkowe miejsce podium zajmuje Whitney G. z powieścią „Dwa tygodnie i jedna noc” (Niegrzeczne Książki). To kolejny romans biurowy autorki cyklu Intensywne doznania. Na trzecim miejscu pierwszy tom powieści obyczajowej „Na jedną noc” (MUZA S.A.) autorstwa Kristen Callihan, twórczyni bestsellerowej serii VIP.
TOP 10 - podcasty
Na miejscu pierwszym, wśród najpopularniejszych podcastów w Empik Go w czerwcu, „Kryminatorium” youtubera i twórcy podcastów Marcina Myszki. To autorski program kryminalny, który od początku istnienia plasuje się w czołówce zestawień najpopularniejszych podcastów w Polsce. Czasami omawiane są w nim zbrodnie z pierwszych stron gazet, innym razem sprawy zapomniane i archiwalne.
Drugie miejsce zajął podcast „Piąte: Nie zabijaj. Droga po kres” Justyny Mazur, czyli specjalna seria na wyłączność Empik Go, w której autorka przedstawia historie morderstw i tajemniczych zaginięć osób w podróży.
Trzecie miejsce należy do podcastu „Przerwany Lot – Największe katastrofy lotnicze” Gabrieli Darmetko. To ekspercki audoserial dokumentalny o spektakularnych katastrofach lotniczych, który prezentuje oryginalne rozmowy pilotów, nagrania ekspertów z Polski, Rosji czy Hong Kongu oraz wielogodzinne analizy raportów powypadkowych. Dokument tłumaczy jak funkcjonuje lotnictwo i dlaczego nie warto bać się latania. „Stworzenie tej produkcji wymagało wiele czasu i wysiłku. Jednym z najtrudniejszych zadań był research i sprawdzenie faktów, bo w różnych źródłach, szczególnie tych powszechnie dostępnych, nie wszystko zawsze się zgadzało” - mówi scenarzystka i reżyserka audiodokumentu, Gabriela Darmetko.
Na miejscu 7 warto odnotować „Niekończące się historie”. Małgorzata Kożuchowska w kameralnym podcaście współprowadzonym przez Katarzynę Montgomery rozmawia o tym, co ją interesuje, co jest dla niej ważne, spotyka się też z ludźmi, których jest ciekawa. Ich gośćmi są bliscy, przyjaciele, znajomi, koledzy i koleżanki z pracy. Znani i nieznani. Osoby ze świata kultury i eksperci. Gosia i Kasia z każdym rozmówcą opowiadają nową historię.