TOP 10 - audiobooki
Na pierwszym miejscu w zestawieniu najpopularniejszych audiobooków „Wizjer” Magdaleny Witkiewicz. To trzymający w napięciu thriller, który od samego początku wciąga w skomplikowaną intrygę. W roli głównej: Maria Dębska. W pozostałych rolach: Maciej Więckowski, Magdalena Witkiewicz.
Drugie miejsce zajęła „Gra Luizy”, czyli aktorski serial audio Empik Go, przedstawiający historię młodej kobiety ze stwierdzoną psychopatią. Tytułowa Luiza próbuje ułożyć życie swoje i bliskich według własnych reguł. W walce o miłość i władzę sprytnie rozgrywa otoczenie, z łatwością rozstawia ludzi po kątach i konsekwentnie dąży do obranego celu. W superprodukcji występują m. in.: Aleksandra Linda, Bogusław Linda i Dawid Ogrodnik. Scenariusz: Anna Robak-Reczek.
Na trzecim miejscu „Układ”, czyli nowy kryminał Igora Brejdyganta, który wciąga bez reszty w mroczny świat układów, zależności i tajemnic. Nową produkcję Empik Go czyta Marcin Popczyński.
TOP 10 - e-booki
Wśród najchętniej wybieranych e-booków w sierpniu na pierwszym miejscu znalazła się najnowsza powieść Magdaleny Witkiewicz „Wizjer” (Wydawnictwo W.A.B.). Jedna z najpopularniejszych autorek bestsellerów w Polsce akcję najnowszego thrillera umieściła na styku dwóch rzeczywistości – realnej i wirtualnej.
Na drugim miejscu powieść obyczajowa „Gra Matteo” (Wydawnictwo NieZwykłe) J. T. Geissinger. Trzecie miejsce zajął romans „Dante” (Wydawnictwo NieZwykłe) autorstwa Kris Bethany.
TOP 10 - podcasty
Na podium podcastów w Empik Go w sierpniu utrzymały się, nie zmieniając miejsc, czerwcowe i lipcowe hity. Na miejscu pierwszym „Kryminatorium” youtubera i twórcy podcastów Marcina Myszki. To autorski program kryminalny, który od początku istnienia plasuje się w czołówce zestawień najpopularniejszych podcastów w Polsce. Czasami omawiane są w nim zbrodnie z pierwszych stron gazet, innym razem sprawy zapomniane i archiwalne.
Drugie miejsce zajął podcast „Piąte: Nie zabijaj. Droga po kres” Justyny Mazur, czyli specjalna seria na wyłączność Empik Go, w której autorka przedstawia historie morderstw i tajemniczych zaginięć osób w podróży.
Trzecie miejsce należy do podcastu „Przerwany Lot – Największe katastrofy lotnicze” Gabrieli Darmetko. To ekspercki audioserial dokumentalny o spektakularnych katastrofach lotniczych, który prezentuje oryginalne rozmowy pilotów, nagrania ekspertów z Polski, Rosji czy Hong Kongu oraz wielogodzinne analizy raportów powypadkowych. Dokument tłumaczy jak funkcjonuje lotnictwo i dlaczego nie warto bać się latania. „Stworzenie tej produkcji wymagało wiele czasu i wysiłku. Jednym z najtrudniejszych zadań był research i sprawdzenie faktów, bo w różnych źródłach, szczególnie tych powszechnie dostępnych, nie wszystko zawsze się zgadzało” - mówi scenarzystka i reżyserka audiodokumentu, Gabriela Darmetko.