TOP 10 – audiobooki
Na pierwszym miejscu w zestawieniu najpopularniejszych audiobooków „Druga szansa” (Grupa Wydawnicza Foksal) Katarzyny Bereniki Miszczuk w interpretacji Anny Marii Buczek. To wciągający i trzymający w napięciu przez ponad osiem godzin thriller z ogromną dawką emocji. Książka zainspirowała także twórców Netflixa do stworzenia serialu „Otwórz oczy”.
Drugie miejsce zajmuje „Wiatr”, czyli superprodukcja Empik Go z udziałem Andrzeja Chyry i Karoliny Gruszki. Surowa przyroda Tatr, mroczny góralski folklor i środowisko TOPRowców. To zaledwie punkt wyjścia dla śniegiem i wiatrem osnutej, tajemniczej historii, w której Igor Brejdygant, mistrz kryminału, brawurowo przekracza gatunkowe granice. Powieść Brejdyganta pokazuje Zakopane dalekie od turystycznych wyobrażeń: mroczne, na granicy zimy i wiosny, śmierci i życia.
Na podium wraca także „Wilkołak”. Oryginalna produkcja Empik Go powstała na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule. W rolach głównych w serialu występują: Aleksandra Popławska, Cezary Pazura, Agnieszka Żulewska, Marcin Bosak oraz Krzysztof Zalewski.
TOP 10 - e-booki
Wśród najpopularniejszych e-booków we wrześniu tradycyjnie już dominuje literatura kryminalna i obyczajowa. Na miejscu pierwszym Cora Reilly i jej „Złamane więzi” (Wydawnictwo NieZwykłe). To czwarty tom nowej serii autorki słynnych „Złączonych" w którym powracają Kiara i Nino ze "Złamanych emocji".
Na drugim miejscu powieść obyczajowa „Krwawy obowiązek. Sophia” (Wydawnictwo NieZwykłe) Amelii Sowińskiej, pierwszy tom nowej serii. Trzecie miejsce zajął romans „Granice zła” (Wydawnictwo Akurat) autorstwa Scarlett Cole, czwarty tom cyklu Tatuaże.
TOP 10 - podcasty
Na podium podcastów w Empik Go we wrześniu utrzymały się, nie zmieniając miejsc, czerwcowe, lipcowe i sierpniowe hity. Na miejscu pierwszym „Kryminatorium” youtubera i twórcy podcastów Marcina Myszki. To autorski program kryminalny, który od początku istnienia plasuje się w czołówce zestawień najpopularniejszych podcastów w Polsce. Czasami omawiane są w nim zbrodnie z pierwszych stron gazet, innym razem sprawy zapomniane i archiwalne.
Drugie miejsce zajął podcast „Piąte: Nie zabijaj. Droga po kres” Justyny Mazur, czyli specjalna seria na wyłączność Empik Go, w której autorka przedstawia historie morderstw i tajemniczych zaginięć osób w podróży.
Trzecie miejsce należy do podcastu „Przerwany Lot – Największe katastrofy lotnicze” Gabrieli Darmetko. To ekspercki audioserial dokumentalny o spektakularnych katastrofach lotniczych, który prezentuje oryginalne rozmowy pilotów, nagrania ekspertów z Polski, Rosji czy Hong Kongu oraz wielogodzinne analizy raportów powypadkowych. Dokument tłumaczy jak funkcjonuje lotnictwo i dlaczego nie warto bać się latania. „Stworzenie tej produkcji wymagało wiele czasu i wysiłku. Jednym z najtrudniejszych zadań był research i sprawdzenie faktów, bo w różnych źródłach, szczególnie tych powszechnie dostępnych, nie wszystko zawsze się zgadzało” - mówi scenarzystka i reżyserka audiodokumentu, Gabriela Darmetko.
Warto zwrócić uwagę na nowość w zestawieniu – podcast „Zdrowa Głowa (dla) Rodziców” Joanny Gutral i Arlety Szulwic, powstający we współpracy z Empik GO. To cykl rozmów z psycholożkami i psychoterapeutkami, specjalistkami w zakresie zdrowia psychicznego i dobrostanu najmłodszych, w którym omawiane są największe emocjonalne wyzwania i propozycje technik współpracy z młodymi ludźmi.