Wraz z rozpoczęciem nowego roku powraca cykl spotkań Premiera online. W najbliższym tygodniu studio Empiku odwiedzą pisarka i laureatka Nagrody Literackiej Nike Dorota Masłowska oraz raper skrywający się pod charakterystyczną czarną maską – KaeN. W czasie spotkań przedstawią swoje najnowsze dzieła i odpowiedzą na pytania fanów.
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.
Widzowie, którzy chcieliby zadać pytanie gościom bądź ich w oryginalny sposób pozdrowić, proszeni są o nagranie wypowiedzi w formie krótkiego video i przesłanie na adres premiera@empik.com. Wybrane materiały zostaną wyemitowane podczas spotkań, a ich autorzy otrzymają nagrody.
KaeN – środa, 19 stycznia, godz. 18:00
Bohaterem pierwszego wydarzenia z cyklu Premiera online w 2022 roku będzie KaeN. Okazję do rozmowy stanowi premiera albumu „Lunapark”. Spotkanie poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge.
Niecały rok po premierze dobrze przyjętego longplay’a „Jason” artysta prezentuje jego kontynuację. „Jason II: Lunapark” to dziesiąty solowy album w historii rapera. Promują go single „Nowy shady”, „Blackout”, „Cyrk”, „Boogieman” i „Kosmita”. KaeN zadbał o to, by zaskoczyć fanów całkowicie świeżymi brzmieniami, które dotąd nie pojawiały się w jego repertuarze.
Na spotkanie z artystą zaprasza Empik wspólnie z MyMusic, MUGO oraz Going.
Dorota Masłowska – czwartek, 20 stycznia, godz. 18:00
Dorota Masłowska powraca z najnowszą literacką propozycją. Z Agnieszką Szydłowską porozmawia o kulisach powstawania książki „Bowie w Warszawie” (Wydawnictwo Literackie).
Fabuła powieści osadzona jest w gierkowskiej dekadzie lat 70. David Bowie w trakcie podróży z Moskwy do Berlina zatrzymuje się na krótką chwilę w Warszawie. Jego na pozór niewiele znaczący pobyt w polskiej stolicy obrósł legendą jako smuga koloru i blasku w powszechnej szarzyźnie.
Tymczasem plutonowy Wojciech Krętek próbuje rozwikłać sprawę niejakiego Dusidamka z Mokotowa. Siejący postrach oprawca zdaje się być jedynie symbolem pomniejszych przemocy i opresji, jakich mieszkanki Warszawy doświadczają na co dzień. Z lektury powieści czytelnik dowie się, co może łączyć króla muzyki z seryjnym dusicielem.
Ilustracje do książki stworzył ceniony artysta Mariusz Wilczyński, autor uhonorowanego wieloma nagrodami filmu animowanego „Zabij to i wyjedź z tego miasta".