Niemal 1 700 zgłoszeń, ponad 1 000 autorów i 7 wyróżnionych prac. Za nami druga edycja konkursu Empik Go STORY na najlepszy scenariusz serialu audio oraz pierwsza edycja Empik Go SHORT na najlepsze opowiadanie o miłości.
„Piekło wciąż płonie”, czyli polski Jack Reacher
Hitchcock czy Smarzowski?
„Laweta” ujęła mnie nastrojem i tym, jak gęsty i niepokojący jest to tekst. Początkowo wydaje się, że nic się nie dzieje, że jesteśmy świadkami zwykłej sytuacji. Takiej, która może się przydarzyć każdemu z nas. Ale ze strony na stronę niepokój wzrasta, a na karku pojawia się gęsia skórka. Przeczuwamy, że dzieje się coś złego, ale nie wiemy, co. Świetny jest ten tekst. Przemyślany i oryginalny.
Wojciech Chmielarz
Wybór Łukasza Muszyńskiego
„Letarg” to dowód na to, że słuchowisko daje twórcom nieograniczone pole do popisu. Historia pary agentów, którzy badają zakamarki umysłu genialnego autystycznego dziecka, od pierwszych stron scenariusza uderza rozmachem. Nawiązując do najlepszych hollywoodzkich wzorców, autor odważnie łączy ze sobą elementy takich konwencji jak science fiction, konspiracyjny dreszczowiec oraz surrealistyczna psychodrama. Co ważne, nie zapomina przy tym o prawidłach, jakimi rządzi się audioprodukcja. „Letarg" pobudza wyobraźnię i skutecznie buduje napięcie przy pomocy efektów dźwiękowych. Projekt ma potencjał, by zdobyć serca fanów takich słynnych filmów jak „Incepcja”, „Kod Merkury” oraz „eXistenZ”.
Łukasz Muszyński, juror konkurs oraz zastępca redaktora naczelnego Filmwebu
Krótkie i długie historie o miłości
Ponad 1300 opowiadań robi wrażenie! Po wybraniu finałowej osiemnastki trudno było zdecydować się na to jedno jedyne. Niektóre czytałam kilkukrotnie, aby w końcu zdecydować, że na kurs pisarki do Maszyny do pisania zaprosimy autora opowiadania „Schody”. Krótka historia namiętności jest w tym tekście bardzo dobrze opisana. Dzieje się tu i teraz, ma swoją dramaturgię i zaskakujące zakończenie.
Magda Kostrzewska z Maszyny do Pisania