W tym tygodniu uczestnicy spotkań autorskich z cyklu Premiera online zostaną zaproszeni do rozmów o emocjach. W studiu Empiku pojawią się: Marcin Matych (Dr Nerwica), autor książki „Jak żyć z lękiem. Poradnik Doktora Nerwicy” oraz Alicja Długołęcka, która opowie o wydawnictwie „Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet”. Nie zabraknie też muzycznych inspiracji – Wojtek Urbański zdradzi kulisy projektu „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”.
Interaktywne transmisje odbywają się na stronie Facebook.com/Empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe jest zadawanie pytań w komentarzach pod streamingiem. Wszystkie spotkania tłumaczone są na język migowy. Organizatorzy zachęcają również widzów do nagrywania pytań do gości Premier online lub oryginalnych pozdrowień w formie krótkich materiałów wideo. Należy je przesłać na adres premiera@empik.com. Wybrane filmy zostaną wyemitowane podczas spotkania, a ich autorzy otrzymają nagrody.
Partnerem cyklu Premiera online jest mBank.
Wojtek Urbański – poniedziałek, 3 października, godz. 18:00
Podczas poniedziałkowego spotkania z cyklu Premiera online Wojtek Urbański opowie o wyjątkowym projekcie „Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście”. Rozmowę z muzykiem poprowadzi Agnieszka Szydłowska.
„Tribute to Krzysztof Krawczyk. Urbański Orkiestra i Goście” to hołd dla niekwestionowanej ikony polskiej sceny muzycznej i popkultury – Krzysztofa Krawczyka. Album jest zapisem wybranych utworów wykonanych podczas tegorocznej letniej trasy Męskiego Grania w ramach programu muzycznego Urbański Orkiestra i Gości. Seria koncertów pokazała, że prawdziwe przeboje i charyzma Krawczyka nadal inspirują młode pokolenie artystów, a publiczność tęskni za artystą. Tysiące widzów wspólnie z wykonawcami śpiewało kultowe „Chciałem być”, „Mój Przyjacielu”, „Bo jesteś Ty” czy „Parostatek”.
Utwory zaprezentowano w nowej, bogatej oprawie muzycznej przygotowanej przez kompozytora, aranżera i producenta Wojtka Urbańskiego. Soliści w charakterystyczny dla siebie sposób malują swoim głosem i emocjami własną wizję znanych przebojów. Filtrują śpiewane piosenki przez pryzmat swojego talentu, wrażliwość muzyczną i energię sceniczną.
Na płycie fizycznej znajdą się wykonania takich artystów jak Igo, Błażej Król, Natalia Szroeder, Artur Rojek, Maciej Maleńczuk, Piotr Zioła, Baasch, Kacperczyk, Natalia Grosiak, Skubas, Jucho, Jarecki. Wersja cyfrowa albumu zawiera dodatkowo nagrania Grubsona oraz duetu Miuosh&Marcelina.
Na spotkanie zaprasza Empik wraz z Sony Music Poland oraz Going.
Marcin Matych (Dr Nerwica) – wtorek, 4 października, godz. 18:00
Gościem Empiku będzie Marcin Matych, autor książki „Jak żyć z lękiem. Poradnik Doktora Nerwicy” (Wydawnictwo Agora). O tym, dlaczego w Polsce stosunkowo dużo mówi się o depresji czy DDA, a tak mało o lęku, z Doktorem Nerwicą porozmawia Weronika Wawrzkowicz.
Ok. 25-30 procent z nas doświadcza zaburzeń lękowych, potocznie zwanych nerwicą. Ich objawy są ciężkie i bardzo dokuczliwe – to m.in nagłe napady lęku połączone z kołataniem serca, uczuciem duszności, zawrotami głowy, drżeniem rąk czy drętwieniem kończyn. Nerwica uniemożliwia normalne funkcjonowanie, doprowadza do „śmierci za życia”. Pandemia, wojna czy galopująca inflacja znacznie powiększyły grupę osób dotkniętych tymi zaburzeniami.
Psychoterapeuta i lekarz Marcin Matych od lat pracuje z chorymi na nerwicę. Pomaga im w terapii indywidualnej, ale także w mediach społecznościowych jako Doktor Nerwica. Jego profil z charakterystycznymi autorskimi ilustracjami cieszy się coraz większą popularnością. W swojej książce Dr Nerwica zaprasza do „gry w trochę lepsze życie”. To wymyślona przez niego i sprawdzona razem z pacjentami metoda, która pomaga żyć pomimo lęku. Prostym i obrazowym językiem Matych pokazuje, jak oswajać nerwicę, jak o siebie dbać, żeby lęk nie zdominował codzienności. Pomaga też zrozumieć mechanizmy, które lękami rządzą. Tekstowi towarzyszą rysunki wykonane przez autora.
Alicja Długołęcka – czwartek, 6 października, godz. 18:00
Bohaterką czwartkowego wydarzenia będzie Alicja Długołęcka. Rozmowę z okazji premiery książki „Przypływ. O emocjach i seksualności dojrzałych kobiet” (Wydawnictwo Znak JednysmSłowem) poprowadzi Agnieszka Szydłowska.
Alicja Długołęcka proponuje nietypową wersję edukacji psychoseksualnej dla dojrzałych kobiet w postaci książki-przewodniczki na drodze ku kolejnemu etapowi dojrzewania. W refleksyjnych, pogłębionych rozmowach autorka rozprawia się ze stereotypem „starej baby z uderzeniami fal gorąca”, upomina się o dojrzałą kobiecą seksualność i udowadnia, że po 50. czeka jeszcze wiele dobrego. Ile kobiet, tyle doświadczeń, dróg i emocji i choć nie istnieją gotowe odpowiedzi, ta książka może okazać się pomocna w odnalezieniu ich we własnym wnętrzu.