Odwołane wydarzenia kulturalne i koncerty, zamknięte kina czy teatry nie oznaczają, że bezpośredni kontakt z kulturą jest niemożliwy. Empik, który na co dzień organizuje spotkania autorskie w salonach stacjonarnych w całej Polsce, przenosi wybrane z nich do sfery online i zaprasza do aktywnego uczestnictwa w transmisjach na żywo. Na pierwszych e-spotkaniach w dniach od 24 marca do 1 kwietnia pojawią się Katarzyna Puzyńska, Janina Bąk, Anna Ficner-Ogonowska, Katarzyna Olubińska i Jacek Galiński.
W związku z aktualną sytuacją w kraju Empik podjął decyzję o odwołaniu wszystkich spotkań autorskich zaplanowanych w salonach stacjonarnych do 14 kwietnia włącznie. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z wydarzeń kulturalnych w tym okresie. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, sieć stwarza każdemu możliwość rozmowy z autorami książek online – wystarczy jedynie dostęp do internetu.
Już w dniach od 24 marca do 1 kwietnia na pięciu e-spotkaniach z czytelnikami pojawią się: Katarzyna Puzyńska, Janina Bąk, Anna Ficner-Ogonowska, Katarzyna Olubińska i Jacek Galiński. Autorzy opowiedzą o swoich najnowszych książkach i odpowiedzą na pytania zadawane w komentarzach. To dobra okazja do zadania im nurtujących pytań, które będzie można opublikować pod materiałem wideo. Transmisja live będzie dostępna na stronie Facebook.com/Empikcom.
Katarzyna Puzyńska – 24 marca, godz. 18:00
Podczas pierwszego spotkania swoją wyjątkową, internetową premierę będzie miała książka „Policjanci. W boju” (Prószyński Media) Katarzyny Puzyńskiej. Autorka opowie o pełnej ryzyka pracy polskich antyterrorystów, którym zlecane jest zatrzymywanie najgroźniejszych i najbardziej okrutnych przestępców. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka Radia ZET.
Janina Bąk – 25 marca, godz. 18:00
Ile trzeba zjeść czekolady, by dostać Nobla? Dlaczego koń i szop pracz nigdy nie dostali doktoratu? Czy język angielski powoduje zawały serca, a masło przedłuża życie? Czego statystyka nauczyła się od martwego łososia? A przede wszystkim: czy naukowcy są jak żony i nigdy się nie mylą? Kolejne internetowe spotkanie będzie poświęcone Janinie Bąk – pandze biznesu, komendancie komedii i charyzmatycznej liderce ortodoksyjnej grupy #DrużynaJanina, która w swojej najnowszej książce pt. „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?” (Wydawnictwo W.A.B.) udowadnia, że statystyka potrafi zmierzyć wszystko i – wbrew pozorom – przydaje się do wszystkiego. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka Radia ZET.
Anna Ficner-Ogonowska – 26 marca, godz. 18:00
O tęsknocie, czyli uczuciu, które dotyka nas wszystkich, opowie zaś Anna Ficner-Ogonowska – autorka książki „Jeśli zatęsknię” (Wydawnictwo Znak). Najnowszy tytuł autorki kilku bestsellerów to wciągająca i przejmująca opowieść o życiu i wszystkich jego barwach, która tętni emocjami i pozwala zrozumieć, że nic nie dzieje się bez przyczyny oraz daje siłę, by odnaleźć światło, nawet gdy otacza największy mrok. Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz (Rozmawiam, bo lubię).
Katarzyna Olubińska – 31 marca, godz. 18:00
„Kobieta w wielkim mieście" (Wydawnictwo WAM), to cykl osobistych i wzruszających wywiadów ze znanymi kobietami, które miały odwagę zawalczyć o swoje marzenia. To opowieść o sile miłości, trudnych relacjach, pasji zawodowej i cenie sukcesu, o wielkich marzeniach i codziennych problemach, pięknie kobiecości i macierzyństwa oraz o życiowych zakrętach, o nadziei i wierze, która pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile. W każdej z tych historii odnajdziesz cząstkę siebie.
Jacek Galiński – 1 kwietnia, godz. 18:00
„Kratki się pani odbiły” to trzecia część przygód szalonej emerytki Zofii Wilkońskiej. Głowna bohaterka nie może mieć nudnego życia ani tym bardziej nudnej emerytury. Dramatyczny zwrot akcji sprawia, że staruszka trafia za kratki, do aresztu. Zupełnie obce jej naturze środowisko, czyli areszt śledczy dla kobiet, okazuje się nową sceną, na której będzie musiała walczyć o swój byt, poznać prawa dżungli rządzące więzieniem i przetrwać. Afera przemytnicza, przekupywanie świadków i wymuszanie zeznań są jednak niczym w porównaniu z naprawdę gorzkimi historiami kobiet, które spotyka w „sanatorium”. Zofia jednak nie byłaby sobą, gdyby nawet tutaj nie zrobiła rewolucji.Czy staruszka zerwie okowy wymiaru sprawiedliwości, który w tym wypadku okazał się rychliwy, ale na pewno nie sprawiedliwy?
Empik zachęca także do skorzystania z bezpłatnego dostępu do pakietu korzyści Empik Premium przez 60 dni. To możliwość odkrywania tysięcy audiobooków i e-booków oraz dostęp do szerokiej oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go, a także bezpieczna dostawa za 0 zł z Empik.com. Szczegóły akcji znajdują się na stronie www.empik.com/czas-w-domu.