Już dziś Światowy Dzień Książki – wielkie święto słowa pisanego, autorów i czytelników. Z tej okazji Empik przygotował akcję „3 za 2” (kup trzy książki, zapłać za dwie) – w dniach 23-26 kwietnia obejmie ona dziesiątki tysięcy książek dostępnych na Empik.com. To dobra okazja do przygotowania się na majówkę spędzaną w domu i nadrobienia czytelniczych zaległości. W ramach akcji można odkrywać szereg nowości i bestsellerów czy sięgnąć po twórczość Olgi Tokarczuk.
Książka potrzebna od zaraz
Wobec zamknięcia większości miejsc publicznych i długich godzin spędzanych w zaciszu domowym, zapotrzebowanie na wciągającą lekturę jest szczególnie wysokie. Wyraźnie widać to w strukturze zakupów na Empik.com, gdzie w okresie pandemii liczba nowych klientów kupujących książki podwoiła się, a wielu z nich sięgnęło także po e-booki i audiobooki. Promocja „3 za 2”, dostępna w dniach 23-26 kwietnia, pozwoli uzupełnić prywatne zbiory i zaopatrzyć się w premiery wydawnicze. Inspiracji w wyborze tytułów dostarczyć może lista Top 100 najczęściej wybieranych książek na Empik.com, gdzie zdecydowanie dominują pozycje z kategorii: literatura piękna, kryminał/sensacja i literatura obyczajowa.
Miłośnikom powieści obyczajowych eksperci Empiku polecają tytuły polskich autorów, takie jak: „Jeśli zatęsknię” A. Ficner-Ogonowskiej, „Ekstradycja” R. Mroza czy „Ja cię kocham a miau” K.B. Miszczuk, a także literaturę zagraniczną, m.in. „Instytut” S. Kinga, „Dylemat” B.A. Paris i „Arabski książę” T. Valko. Wśród nowości z literatury pięknej warto sięgnąć po powieści: „Normalni ludzie” S. Rooney, „Podróż Cilki” H. Morris i „Testamenty” M. Atwood.
To także dobry czas na odświeżenie bądź poznanie twórczości Olgi Tokarczuk – np. poprzez „Biegunów”, „Opowiadania bizarne” i „Księgi Jakubowe”. Z zakresu literatury faktu i biografii warto zwrócić uwagę na „21 lekcji na XXI wiek” Y.N. Harari’ego, książkę „Osiecka. Tego o mnie nie wiecie” B. Biały czy „Unorthodox. Jak porzuciłam świat ortodoksyjnych Żydów” D. Feldman. W segmencie poradników polecane są: świeżo wydana książka Janiny Bąk „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?”, poradnik psychologiczny „Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych” Ch. Petitcollin i inspirująca do domowych wypieków „Chleb. Techniki wypieku, przepisy, wskazówki” J. Hamelmana.
Pokaż mi, co czytasz, a powiem ci…
W ramach tegorocznego Światowego Dnia Książki Empik zachęca do dzielenia się zdjęciami i nagraniami domowych księgozbiorów oraz dyskusji o tym, jak ważną rolę w życiu odgrywa czytanie. Przez cały dzień, w środę 23 kwietnia w mediach społecznościowych Empiku prowadzona będzie akcja “Pokaż mi swoją bibliotekę”. Zaproszeni odkryją przed internautami sekrety swoich prywatnych księgozbiorów. Zawartością regałów pochwalą się: dziennikarka Justyna Sobolewska, uhonorowana nagrodą Odkrycie Empiku 2019 w kategorii Literatura pisarka Dominika Słowik, prowadzący blog literacki „Wyliczanka” Marcin Wilk oraz Aleksandra Rybka, autorka książki „Pokaż mi swoją bibliotekę”, która stanowiła inspirację do tej akcji.
Marka zachęca tym samym do przyjrzenia się swoim własnym księgozbiorom – ulubionym pozycjom, książkom, po które nigdy nie sięgnęliśmy, tytułom, które ukrywamy przed wzrokiem gości, bo choć dostarczyły nam mnóstwa radości, wydaje nam się, że nie pasują do naszego zbioru. Światowy Dzień Książki to doskonała okazja, aby docenić każde dzieło, z którym łączy nas niepowtarzalna, emocjonalna więź, a także odkryć nowe inspirujące historie.
Szczegółowe informacje o promocji znajdują się na stronie www.empik.com/ksiazki/swiatowy-dzien-ksiazki-3-za-2.