- 150 wydarzeń z 3 milionami unikalnych widzów i ponad 720 tys. kupionych książek - dotychczasowe trzy edycje Wirtualnych Targów Książki spotkały się z ogromnym zainteresowaniem, a Empik wzmocnił pozycję niekwestionowanego lidera wydarzeń kulturalnych
- 13 października startuje kolejna, 4. edycja targów. Przez dwa tygodnie odbędzie się 60 wydarzeń na czterech Scenach - w tym nie tylko spotkania z polskimi i zagranicznymi autorami, ale i warsztaty, sesje live cooking oraz webinary, także dla branży książkowej. Na wirtualnych stoiskach swoją ofertę zaprezentuje 150 wydawców
Grupa stawia na dalszy dynamiczny rozwój wydarzeń w przestrzeni online. Wpisują się one w konsekwentnie realizowaną strategię cyfryzacji Empiku, który już teraz oferuje swoim klientom najwyżej ocenianą aplikację zakupową na rynku, platformę Empik Go z dostępem do ponad 70 tysięcy e-booków, audiobooków oraz podcastów, skupiające 7 milionów użytkowników usługi subskrypcyjne Empik Premium z szerokim pakietem korzyści oraz nowoczesne rozwiązania omnichannelowe jak Premium Pay&Go.
Wydarzenie, które pokochali czytelnicy
Empik, który od lat łączy twórców z publicznością organizuje Wirtualne Targi Książki na Empik.com i w aplikacji mobilnej już po raz czwarty. Spotkania autorskie w ramach trzech wcześniejszych edycji przyciągnęły łącznie 3 mln unikalnych użytkowników. Jesienna odsłona, która startuje już 13 października ma wszelkie podstawy, aby pobić dotychczasowe rekordy frekwencji. To będzie prawdziwy dwutygodniowy festiwal z dziesiątkami wydarzeń - spotkań z polskimi i zagranicznymi autorami, głównie wokół premier, warsztaty - w tym live cooking, webinary oraz relacje zza kulis prowadzone przez influencerów. A wszystko na scenach: Głównej, Apostrof, Przecinek i Kropka oraz zupełnie nowej - Rozwój, a także branżowej Scenie Forum.
Scena Główna to miejsce dla tzw. headlinerów, literatury sensacyjnej, kryminalnej i thrillerów. Wśród gości znajdziemy najważniejsze nazwiska z polskiej i światowej literatury, między innymi Katarzynę Bondę, Przemka Staronia, Alexa Michaelidesa, Johna Flanagana, a także Jerzego Bralczyka i Michała Ogórka. Na Scenie Apostrof odbędą się wydarzenia poświęcone literaturze pięknej oraz reportażom - między innymi z udziałem Magdaleny Wolińskiej-Riedi, Jacka Dehnela, Dominiki Słowik, Kena Folleta i Zygmunta Miłoszewskiego. Dopełnieniem wydarzeń w tej przestrzeni będzie premiera książki oraz audiobooka: „Mała Księżniczka”, w której udział wezmą autorka Karolina Lewestam, a także Maja Ostaszewska oraz zespół Tęskno.
Nowością w programie Wirtualnych Targów Książki jest dedykowana literaturze poradnikowej Scena Rozwój - przestrzeń, która inspiruje do odkrywania i rozwoju nowych zainteresowań, porusza zagadnienia związane z motywacją, rozwojem osobistym, kulinariami czy ogrodnictwem. Na tej Scenie zagoszczą między innymi Maia Sobczak, Alicja Rokicka oraz Wioleta Błazucka, a warsztaty z ich udziałem będą połączone z sesją live cooking. Uczestnicy Wirtualnych Targów Książki będą także mogli wziąć udział w webinarze przygotowanym przez Natalię de Barbaro, autorkę bestsellerowej „Czułej przewodniczki”.
Rodzice natomiast znajdą wiele inspiracji podczas wydarzeń zaplanowanych na Scenie Przecinek i Kropka, gdzie pojawi się między innymi przegląd nowości literackich dla dzieci prezentowany przez dziennikarki Katarzynę Stoparczyk i Justynę Dżbik-Kluge oraz pisarza Marcina Szczygielskiego a także odbędą się spotkania z Martyną Wojciechowską i Sylwią Chutnik.
Empik dzieli się wiedzą z branżą
Z myślą o wydawcach, autorach i innych przedstawicielach rynku książki Empik przygotował również specjalny program wydarzeń na Scenie Forum. Eksperci Empiku oraz goście specjalni skupią się na zagadnieniach związanych z kontentem cyfrowym. W programie znajdziemy m.in. specjalistyczne webinary: „Nowoczesny czytelnik – ebooki i audiobooki w bibliotekach”, „Jak projektować okładki cyfrowych książek?” czy „Jak nagrać dobry audiobook?”. To także spotkanie dotyczące print on demand - unikalnego rozwiązania oferowanego przez Virtualo oraz panel: „Czego czytelnik szuka w Internecie?”, przybliżający zagadnienia z obszaru SEO. Dodatkowo, wśród prowadzących wydarzenia na Scenie Forum pojawią się znani i cenieni polscy pisarze, między innymi Zygmunt Miłoszewski, który wspólnie z dr Igą Bałos opowie o prawach autorskich w publikacjach online. Współorganizatorem wydarzenia jest Unia Literacka.
Podczas Wirtualnych Targów Książki swoją ofertę zaprezentuje ponad 150 wydawców. Odwiedzający wirtualne stoiska mogą liczyć na atrakcyjne promocje i rabaty obejmujące publikacje drukowane oraz cyfrowe a także na bezpłatną dostawę zamówień w ramach usług Empik Premium. Będzie można również kupić książki z autografami twórców. Wydarzenie potrwa od 13 do 26 października online na: www.empik.com/wirtualne-targi-ksiazki oraz w aplikacji mobilnej Empik. Transmisje spotkań i warsztatów będą dostępne na profilach Empiku: na Facebooku (z tłumaczeniem na język migowy), Instagramie oraz YouTube. Wydawcy, autorzy, twórcy, a także inne osoby bezpośrednio związane z branżą, mogą wziąć udział w webinarach, rejestrując się na platformie ClickMeeting.